KAZAK MÜZİĞİ VE FOLKLOR TOPLULUĞUNDAN AFŞİN’DE SAHNE…

KAZAK MÜZİĞİ VE FOLKLOR TOPLULUĞUNDAN AFŞİN’DE SAHNE…
 
Kazakistan’dan Afşin’e gelen Ak Kuğu Kazak Dans ve Dostluk Sazı Kazak Folklor Müzik Toplulukları Afşinlilere unutulmaz akşam yaşattı.
 
Afşin Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri yoğun ilgi görüyor. Etkinlikler kapsamında dans gösterileri yapmak üzere Rabia Parkındaki amfi tiyatroda sahne alan Ak Kuğu Kazak Dans ve Dostluk Sazı Kazak Folklor Müzik Topluluğunun gösterisi ilgi ile izlendi.
 
Kazakistanlı konukları Afşin’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, “Rabbime hamdı senalar olsun yine bizleri Ramazan’a ulaştırdı. İnşallah bayrama da hepimizi ağız tadıyla çıkmayı nasip etsin. Asya’dan Anadolu’ya kopup geldiğimiz topraklarda yaşayan ırkdaşlarımızdan bir haberdik. Şimdi birlikte buluşuyoruz, aynı dine inanıyoruz, aynı dili konuşuyoruz, aynı ilkelere sahibiz. Bizi bir araya getiren Rabbime Hamd olsun. Ekibimiz sağ olsun Kazakistan’dan geçen yılda geldiler ve tiyatro gösterisi yapıldı. Ecdadın uğradığı sürgünü anlatan bir tiyatro gösterisiydi ama Elhamdülillah bugün gurur duyuyoruz ki böyle bir mekânda tekrar Kazak misafirlerimizi ağırlıyoruz. Onların burada gösterilerini izleyeceğiz. Bu tür etkinliklere de her daim devam edeceğiz. Bizi kırmayıp Afşin’e gelen başta Malik Bey olmak üzere tüm Kazak ekibine teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.
 
Kazakistan’ın Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY Temsilcisi Malik Otarbayev, Afşin’de birçok gösteri yaptıklarını söyleyerek artık bir Afşinli olduğuna değindi.
TÜRKSOY Temsilcisi Otarbayev, “Artık bir Afşinli olarak konuşuyorum. Çünkü biz Afşin’de birçok programlar yaptık. Afşin Belediye Başkanı Sayın Mehmet Fatih Güven Beyefendinin destekleriyle birçok gösteriler yaptık ayrıca başka şehirlerde yapmadığımız programları bile biz Afşin’de yapmış olduk. Ve gerçekten de artık bir Afşinli olarak konuşuyorum. Bu dostluk sazı, müzik folklor topluluğuyla Akkuğu dans topluluğu Kazakistan’ın batı güneyinde bulunan Aktobe eyaletinden gelen Gazizacuvanaba müzik filarmonisinden gelen bir ekiptir. İnşallah müziklerden de eserlerden de çok büyük zevk alacaksınız iyi seyirler dilerim.” Dedi.
 
Program sonrası Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, TÜRKSOY Temsilcisi Malik Otarbayev’e Eshab-ı Kehf tablosu hediye etti.
 
Düzenlenen program hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir