YENİDEN YEŞİL AFŞİN İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ…

YENİDEN YEŞİL AFŞİN İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ…

Afşin Belediyesi tarafından ilçede nitelikli yeşil alanlar oluşturuyor, uygun olan yeşil alan ve parklara çocuk oyun grupları, açık hava spor aletleri monte ediliyor.

Karabağ Parkı: “Yeşil alan çalışmalarımıza göreve geldiğimiz ilk hafta Alparslan Mahallesi’nden başladık. İsmini ise Karabağ Parkı olarak belirledik. Çalışmalarımız tamamlandıktan sonra Azerbaycan Milletvekili Ganire Pashayeva’nın katılımı ile açılışını gerçekleştirdik.  Mahalle sakinlerimizin nefes alabilecekleri bir mekân haline getirdiğimiz Karabağ parkımız 2 süreyi aşkın halkımızın hizmetinde” dedi.

Rabia Parkı: Afşin Belediyesi olarak yaklaşık 96 dönümlük alanda planlanan Rabia Parkının 10 Dönümlük mesire alanlarının bulunduğu kısmı 2014 yılı içerisinde 2 ay gibi kısa bir sürede düzenleyerek hizmete açılarak hizmete açıldı.  Ardından hiç zaman geçirmeden 2’inci etap çalışmaları yapılarak park alanı genişletilerek vatandaşların hizmetine sunuldu. Rabia parkı içerisinde ramazan ayında kurulan ramazan sokağı ile vatandaşların iftar sonrası rahatlıkla zaman geçirebilecekleri bir alan oluşturuldu çeşitli etkinliklerin düzenlendiği ramazan sokağı ilçe sakinleri tarafından tam not aldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven; “Zulme ve batıla karşı direnişin simgesi olan Eshab-ı Kehf kenti Afşin’de yaptığımız bu parkı, Afşin Gençliği ‘ne ithaf ediyorum” dedi.

Rabia Parkında 2 etap Çalışmalarına devam edilen ve 86 dönümü kapsayan projesi içerisinde, piknik alanının yanı sıra çocuk oyun grupları, yapay gölet, şelale, yürüyüş yolları, açık hava spor tesisleri ve tematik park yer alıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ile devam edilen çalışmalar aralıksız sürüyor. İçerisinde; Voleybol, Basketbol Sahası, Tenis Kortu, Halı Saha ve yürüyüş yolları da bulunan Rabia Parkı 2. etabı hizmete açılmaya hazırlanıyor.

Atilla İmamoğlu Parkı: İlçede Yeşilevler mevkiinde nitelikli yeşil alan, park, yol ve kaldırım eksikliklerini gidermek için başlatılan çalışmalar sonuçlandı. 20 Dönümlük alanda hizmete açılan Atilla İmamoğlu Parkı içerisinde çocuk oyun grupları, kafeterya, süs havuzu ve yürüyüş yolları yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir