TÜRSAB’IN SEYAHAT ACENTELERİ UNESCO LİSTESİNDEKİ ESHAB-I KEHF’İ GEZDİ…

TÜRSAB’IN SEYAHAT ACENTELERİ UNESCO LİSTESİNDEKİ ESHAB-I KEHF’İ GEZDİ…

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Kahramanmaraş Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) İstanbul Asya Bölge Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Ali Bilir ve seyahat acenteleri temsilcilerini UNESCO listesinde yer alan Eshab-ı Kehf Külliyesi’nde ağırladı.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) İstanbul Asya Bölge Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Ali Bilir ve 13 seyahat acente temsilcisi, Kahramanmaraş Valiliği’nin Afşin’deki Eshab-ı Kehf Külliyesi, Andırın’daki Başkonuş Yaylası ve Onikişubat’taki Döngel Mağarasının turizm haritasına dahil edilmesi kapsamında başlatılan çalışma kapsamında Afşin’i ziyaret etti.

Afşin’de bulunan Eshab-ı Kehf Külliyesi’nin, Kahramanmaraş ve Türkiye’de tarihi ve turizm değeri açısından önemli bir yeri olduğunu söyleyen Kahramanmaraş Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, “Afşin’deki Eshab-ı Kehf, Semavi kitaplarda yeri olan, Kuran’da zikredilen ve mağara arkadaşlarının olayının vuku bulduğu inanılmaz bir değer” dedi.

1600 yıldır ayakta duran Eshab-ı Kehf’in dünyaya tanıtılması için her fırsatı değerlendiklerini ifade eden Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven ise, “Kahramanmaraş Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Asya Bölge Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Ali Bilir, yönetim kurulu üyeleri ve seyahat acenteleri temsilcileri Afşin’e gelerek UNESCO listesinde bulunan Eshab-ı Kehf’i ziyaret ettiler. Kahramanmaraş ve Afşin üzerinde bir gezi güzergahı düşünülmesi bizim için çok önemli. Bu olay, buranın hem tanıtımı hem de ilçeye turizm geliri açısından katkı sağlayacak. ” açıklamasında bulundu. Eshab-ı Kehf’i tarih ve kültür turizmine hazırladıklarını belirten Güven, ” Afşin Belediyesi olarak DOĞAKA destekli Eshab-ı Kehf için yaptığımız sona ermek üzere. Ziyarete gelen acente temsilcilerimize bu projenin ürünlerini göstermek imkanını yakalamış olduk. Kahramanmaraş ve Afşin turizm gelirinden hak ettiği payı alır. Çünkü bölgemiz turizme sunacağı değerleri fazla olan bir konumdayız. Afşin olarak Eshab-ı Kehf’in manevi havasını tüm dünyaya duyuracağız, onlarında faydalanmasını sağlayacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir