Afsin Belediyesi
 
 

Ana Sayfa

 

Site Haritası

 

İletişim Yolları

 

İmar Takip Sistemi

 

E-Belediye

 
   

27 Mart 2017 Pazartesi

 
BAŞKAN
 
BELEDİYEMİZ
 
HİZMETLER
 
PROJELER
 
KÜLTÜREL FAALİYETLER
 
AFŞİN HAKKINDA
 
ESHAB-I KEHF
 
 
 
 

Ana Sayfa / Başkan


» Başkan'ın Özgeçmişi

» Başkan'ın Mesajı

» Başkan Fotoğraflar

» Başkan'a Mesaj Gönder

 

Başkan'ın Özgeçmişi


 Mehmet Fatih GÜVEN

    1968 yılında Afşin / Kahramanmaraş’ ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afşin'de tamamladı. Lisans eğitimini, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde, Yüksek lisans eğitimini ise Bahçeşehir Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde, KENTSEL SİSTEMLER VE ULAŞTIRMA YÖNETİMİ alanında tamamladı. Küreselleşme Sürecinde Sakin Şehir Hareketinin Metropolitan Kentlerde Uygulanabilirliği konusunda araştırma yaptı.

    Meslek hayatına 1994 yılında Gelirler Genel Müdürlüğünde, Vergi Denetmen Yardımcısı olarak başladı. 1997 yılında Vergi Denetmenliğine atandı. 1997-2005 yılları arasında Malatya Vergi Denetmenleri Başkanlığı'nın sorumluluk alanı içerisinde bulunan illerde, bakanlık onayı ile vergi incelemesi, teftiş ve soruşturmalar yaptı. 2005 yılında Gelir İdaresinin yeniden yapılandırılması çalışmaları kapsamında kurulan Malatya Vergi Dairesi Başkanlığı'na bağlı Denetim Koordinasyon Müdürlüğü'nün kuruluş çalışmalarında bulundu. 2006-2009 yılları arasında Vergi Denetmenleri Başkanlığı yaptı. 2009 yılındaki mahalli seçimlerinin ardından 2009 Temmuz'unda Malatya Belediyesi Başkan yardımcısı olarak atandı.

       Malatya Belediyesi'deki kurumsal yapının daha sağlıklı hale getirilmesi ve işlerlik kazanması konularında çalıştı. Mali İşler, Gelir, Makine İkmal, İhale, Satın Alma, Bilgi İşlem, İdari işler, Emlak ve İstimlak müdürlüklerinin reorganizasyon çalışmalarını yaptı. Mesleki dergilerde, vergi konusunda makaleleri yayımlandı. Malatya Belediyesi Kent Bilgi Sistemi (Yönetim Bilgi Sistemi ve Coğrafi Bilgi Sistemi - E-İmar, Kent Rehberi vb.) ve Altyapı Bilgi Sistemi'nin kurulması ve işlerlik kazanması için çalışmalarda bulundu. 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilen yerel yönetimler seçimlerini kazanan Güven, Afşin Belediye Başkanı olarak 31 Mart 2014 itibarı ile göreve başlamıştır.

                                                    Mehmet Fatih Güven, evli ve iki çocuk babasıdır.

            

 
     
Afsin Belediyesi

Afşin Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 2014 ©

Desteklenen Tarayıcılar: Internet Explorer 7+, Firefox 3+, Google Chrome, Safari 4+