ASFALTSIZ YOL, KALDIRIMSIZ SOKAK KALMAYACAK…

ASFALTSIZ YOL,  KALDIRIMSIZ SOKAK KALMAYACAK…

Afşin’imiz Planlı şekilde büyüyor;

 

Afşin Belediyesi, ilçede Alt yapı yenileme çalışmalarının tamamlandığı yerlerde yolların bakım, onarım ve asfaltlama yapılıyor.

TUİK verilerine göre 42.296 olan Afşin nüfusu Büyükşehir yasası ile birlikte 84.244 oldu ve hizmet götürülmesi gereken mücavir alan 23 kat arttı. Afşin Belediyesi’nin hizmet götürülmekle yükümlü olduğu mücavir alan 60 Km²  iken; Büyükşehir yasası ile birlikte 1.387 Km²  olmuştur.

Afşin Belediyesi Olarak 2014’ten Bu Güne; yani 1 Nisan 2014’ten bu güne kadar Üst yapı yatırımları için 13.985.030,76 TL yatırım yapıldı.

Alt yapı çalışmalarının tamamladığı yerlerde üst yapı çalışmalarının başladığını belirten Başkan Güven sözlerine şöyle devam etti,” Çalışmalarımız her alanda devam ediyor. Büyükşehir Belediye Kanunu’ndan sonra ilçemize bağlanan mahallerimizde Tanır, Arıtaş, Altunelma, Emirilyas, Hüyüklü, Yazıdere Ördek ve birçok mahallemizde Parke, Kaldırım ve Asfalt Kaplama çalışmaları yapıldı. İlçe merkezinde ise Altyapı yenileme çalışmalarının tamamlandığı yerlerde kendi üretimimiz olan parke ve bordürler ile kaplama çalışmaları yapıyoruz. Ana aks, arter ve yollarda ise sıcak asfalt kaplama çalışmaları yapıyoruz. İlçe merkezimizde KASKİ genel müdürlüğü tarafından Belediyemize teslim edilen yollarda ve mahallelerimizde 2014 ‘ten bu tarafa, 340 bin metre kare parke taşı ve 140 bin metre tül bordür taşı döşemesi, 90 bin ton sıcak asfalt ve 40 bin metre kare satıh kaplama olmak üzere toplamda belediyemizce 610 bin metre kare alan kaplanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Ekibimizle birlikte tüm gayretimiz ve çabalarımız Afşin’imizin hak ettiği hizmeti alabilmesi, planlı bir şekilde ileriye taşımaktır. Daha yaşanabilir bir Afşin yapmak hepimizin isteği ve hedefidir. Afşinli hemşerilerimizin çalışmalarımızın tamamlanması ile birlikte, ayaklarına inşallah çamur değmeyecek. Asfaltsız, kaldırımsız sokağımız kalmayana kadar çalışmaya devam edeceğiz. Hiçbir hemşerim meraklanmasın. 2017 yılı içersin de ilçemiz de üst yapı sorunu büyük oranda eşit standartlarda tamamlanacak. Tüm alanda çalışmalarımız ara vermeksizin devam ediyor. Yol çalışmalarımız standartlarına uygun, planlı bir şekilde sürdürülüyor. Rabbim izin verdiği sürece inşallah çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir